ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת: "המלונאות בירושלים היא המפתח של הכלכלה. מודע לבעיית הכדאיות. נעשה הכול לשיפור המצב"

בישיבת שדולת ירושלים והתיירות בכנסת, שהתקיימה היום בעקבות יום ירושלים, הבטיח ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת לטפל בנושא הכדאיות במלונאות: "בשנתיים האחרונות חל גידול מרשים של 20% במצבת חדרי המלון בירושלים, הן כגידול במסגרת הרחבת בתי המלון הקיימים והן במסגרת המלונות החדשים. זה חלק מפעילות נמרצת של העירייה, בשיתוף הממשלה ומשרד התיירות ובמסגרת המענקים בגובה  28%, הניתנים ליזמים שבוחרים להקים בתי מלון בירושלים. יחד עם זאת, יש עוד עבודה רבה בדרך, במיוחד בתחום שיווק הקרקעות וחיזוק התמריצים למלונאים בירושלים. המלונאות בירושלים היא המפתח של הכלכלה. אני מודע לבעיית הכדאיות בענף המלונאות. נעשה הכול לשיפור המצב".

 

עמי פדרמן, נשיא התאחדות המלונות בישראל: "התאחדות המלונות בישראל מברכת על דבריו של ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת היום בכנסת. התיירות בישראל היא מנוע צמיחה כלכלי ממדרגה ראשונה. על ידי תכנון וביצוע נכון מדינת ישראל יכולה להביא לארץ מיליוני תיירים ואיתם מאות מיליוני דולרים ואלפי מקומות עבודה".

 

נתוני התאחדות המלונות על ירושלים:

בירושלים 69 מלונות ובהם 9,300 חדרים (7,400 במערב העיר). בשנת 2011 נרשמו בעיר    כ- 3.2 מיליון לינות תיירים (מזה, כ- 2.7 מיליון במערב העיר). מס' לינות הישראלים עמד על כ- 683 אלף . תפוסת החדרים בשנת 2011 עמדה על:64% (3% ירידה לעומת 2010).

ממוצע הרווחיות (EBIDTA) ב- 12 השנים האחרונות (1998-2010) במלונות מערב ירושלים הייתה 17%.

עבור לתוכן העמוד