האוצר מתחבר לתיירות ולמלונאות

האוצר מתחבר לתיירות ולמלונאות (הגדל)

סגן הממונה על התקציבים באוצר, יוני רגב, התארח במספר בתי מלון בירושלים ונחשף לפוטנציאל האדיר שיש לתעשיית התיירות ולמלונאות בישראל. עמי פדרמן, נשיא התאחדות המלונות, הציג במהלך הביקור מצגת מסודרת שכותרתה: 'התיירות עושה חיים לחברה ולכלכלה'. בדבריו התייחס פדרמן להתפתחות תעשיית התיירות העולמית, לכך שהשנה הצפי הוא ל- 1 מיליארד תיירים סביב הגלובוס ולעובדה ש-1 מכל 12 עובדים בעולם מועסק בתיירות.

רגב שמע על אפליות ועיוותים בענף המלונאות בארץ, שמונעים מהענף להתפתח ולהתרחב, ואשר חלקם הוזכרו בדו"ח מבקר המדינה האחרון ובסקירה שהפיץ לאחרונה בנק ישראל.

בין היתר, שמע מפדרמן על דילמות המלוות יזמים וקשורות לעלות גבוהה שכרוכה בהקמת בית מלון בישראל, תחת לוחות זמנים בלתי אפשריים. פדרמן הדגיש בפני רגב כמה חשוב לשים את התיירות על סדר היום הציבורי במדינה ולבטל את אפלייתה לעומת תעשיות אחרות במשק.

יעקב סודרי, מנהל אזורי של מלונות ירושלים ברשת פתאל והאחראי על הפיתוח העסקי של הרשת, הציג בסיור יוזמה חדשה של רשת פתאל להקמת 300 חדרי מלון במרכז ירושלים, בסמוך למלון ליאונרדו פלאזה. סודרי תיאר מהם הקשיים הביורוקרטים בהם נתקלת הרשת, ואשר צפוי כי יעכבו את המיזם לכל הפחות 10 שנים.

בעניין כדאיות ההשקעה במלונאות, התייחס גיא קליינמן, מנכ"ל מלון וולדורף אסטוריה, לעלויות האדירות הכרוכות בהקמת מלון יוקרתי כוולדורף אסטוריה ולדילמות איך יתקבל החזר על ההשקעה.

חמי גור, מנכ"ל מלון מצודת דוד, הציג בסיור את בית המלון ואת שטחי העבודה העצומים הנדרשים לניהולו (the back office).

מנכ"ל משרד התיירות, נועז בר ניר הצטרף לביקור במלונות ירושלים ושמע את הדברים מפדרמן ומשאר המלונאים. הוא הצהיר כי המשרד מתכוון לפעול בצורה נחרצת להקלה על העול הרגלוטורי שמוטל על הענף ואשר מביא לתמחור גבוה של חדרים לאורחים.

 

נכחו בסיור גם:  שמואל צוראל, מנכ"ל התאחדות המלונות בישראל, רפי פרבר, מבעלי מלונות רויאל פלאז'ה ישראל וסגן נשיא התאחדות המלונות ורוני פיבקו, מנכ"ל רשת קלאב הוטל וממלא מקום נשיא התאחדות המלונות.

 

הסיור אורגן ע"י התאחדות המלונות בישראל.

----

 

 בתמונה: מימין לשמאל –

ערן ניצן (סמנכ"ל בכיר במשרד התיירות לפיתוח תשתיות והשקעות), עמי פדרמן (נשיא התאחדות המלונות),חמי גור (מנכ"ל מלון מצודת דוד), שמואל צוראל (מנכ"ל התאחדות המלונות בישראל) ויוני רגב (סגן הממונה על התקציבים באוצר).

 

צלם: ז'אק ויינוסקה

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד