2019 נפתחת עם תוספת של 830 חדרי מלון בצפון

15/01/2019

 

2019 נפתחת עם תוספת של 830 חדרי מלון בצפון

בהמשך להגעת התייר ה-4 מיליון לישראל והגידול במספר התיירים המבקרים בישראל (עלייה של 14% ב-2018 לעומת 2017 וזינוק של 42% לעומת 2016) וועדת המשנה לתיירות של הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז הצפון, בתמיכת משרד התיירות, אישרה השבוע הקמה של 830 חדרי מלון חדשים בשלושה מתחמי תיירות ונופש - בטבריה, במושבה מגדל ובבוסתן הגליל.

 

שר התיירות, יריב לוין, מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי, ויו"ר הוועדה המחוזית, אוֹרי אילן, הביעו שביעות רצון משיתוף הפעולה ביניהם, שמחזק באופן משמעותי את היכולת של יזמים לקדם תכניות לתיירות ולמלונאות בצפון ומאפשר לצפון לקלוט עוד תיירים בשנים הקרובות. משרד התיירות מודה לוועדת המשנה לתיירות של הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז הצפון על אישור התכנית והבנת הפוטנציאל המשמעותי שטמון בה עבור התיירות בישראל.

 

שר התיירות יריב לוין: "שנת 2018 הסתיימה עם 4.12 מיליון תיירים - שיא של כל הזמנים בתנועת התיירות לישראל. במטרה לעמוד בביקושים ההולכים וגדלים הובלנו במשרד התיירות תכנית מקיפה להגדלת היצע וגיוון חדרי המלון בישראל. התוספת של 830 חדרי מלון חדשים היא חלק מתנופת בנייה של חדרי המלון בשנתיים האחרונות, אשר תביא לשיפור המוצר התיירותי הישראלי, הגדלת התחרות והוזלת מחירי הנופש”.

 

מלון חוף סירונית בטבריה

 

תכנית המלון בן 150 חדרים ברמה A, בקו הראשון לנוף הפתוח של הכנרת, כוללת שירותי נופש וספורט ושטחי מסחר נלווים, פיתוח של טיילת טבריה, שביל "סובב כנרת", שטחי ציבור  וחוף רחצה ציבורי.

 

מתחם חוף סירונית נמצא בחלקה הדרומי של מרכז העיר טבריה, בגבול החופים המיועדים לתכנון משמעותי ואינטנסיבי של העיר. מדרום לה מיועדים החופים לחופי רחצה נופש ופנאי. ייחודה של התכנית שהינה משלבת מלון בן 150 חדרים ברמה תיירותית גבוהה עם פיתוח שטחים נרחבים לטובת הציבור. המלון יספק לאורחיו חניה תת קרקעית, יכלול שטח פתוח רחב לשירותי נופש ופנאי בשטח בתחום ה-50 מ' מקו המים, ו-200 מ"ר מסחר תיירותי בקומת הקרקע פתוח לציבור. במקביל, התכנית מקצה שטחים לטובת הציבור, כדוגמת פיתוח טיילת טבריה המתוכננת לאורך כביש 90, שתאפשר הליכה רצופה ומוצלת, שביל לרוכבי אופניים, ומשתלבת בדופן המסחרית של המלון, כך שהציבור הרחב ייהנה מבתי קפה, הסעדה ומסחר תיירותי. התכנית כוללת גם את שביל "סובב כנרת" ומאפשרת לציבור ללכת בשביל נופי ברוחב 3.5 מ' בצמוד לקו המים על שובר הגלים ולאורך חוף הרחצה. התכנית מכילה שטחים ציבוריים פתוחים מצפונה ומדרומה ומאפשרת את טיפוחם. תרומה משמעותית של התכנית הינה בהקצאת שטח ביעוד תיירות לטובת חוף רחצה ציבורי ויצירת רצף עם החוף הציבורי הקיים מדרום לתכנית.

 

 

היזם: חוף סירונית בע"מ ועיריית טבריה

המתכנן: גרינטל אדריכלים

 

מלון במושבה מגדל, מתחם בריכת עין נון

התכנית מאשרת את הבינוי באזור בריכת עין נון שבמגדל להקמת מלון בעל שלושה מתחמי מלונאות ובהם 460 חדרים. המלון שייבנה במתחם שבין מעיין עין נון לבין כביש 90, יהיה בן שלושה מתחמי מלונאות ברמה תיירותית גבוהה, עם שטחי מסחר, חניון תת-קרקעי ופיתוח שטחי ציבור נרחבים.

מתחם בריכת עין נון נמצא בחלקה הדרומי של מגדל, עין נון הינו מעין הנובע כל השנה והוא אחד המעיינות הגדולים בקרבת הכנרת. בימים אלו מבוצעות באתר המעיין עבודות שיקום ופיתוח, שהן פרי יוזמה שחברו אליה המועצה המקומית מגדל, החברה הממשלתית לתיירות, קק"ל, רשות ניקוז ונחלים כינרת, המשרד להגנת הסביבה והקרן לשטחים פתוחים. העבודות המתוכננות באתר כוללות שיקום המעיין הבריכות וערוץ הנחל, הקמת שבילים להולכי רגל ולרוכבי אופניים, יצירה של שטחים לשהיית קהל, כולל שטחי דשא והצללה, שטחי פיקניק, אמפיתיאטרון, אזור ללינת לילה, חניות ומבנה שירותים. מתחם המלונאות והמסחר החדש ישלים וישתלב בפיתוח הנופי של המעיין ויהווה תוספת משמעותית ונחוצה לקיבולת המלונאית באזור הכינרת.

 

 

 

 

יזם: אבי פדלון, נכסים והשקעות בע"מ.

מתכנן: אבשלומוב אדריכלים ובינוי ערים בע"מ.

 

מתחם תיירות חדש בבוסתן הגליל שבגליל המערבי

התכנית שאושרה להפקדה כוללת מלון בן 220 חדרים, מתחם אזורי לספורט ולנופש, ושטח ציבורי פתוח, בצמוד לגן הבהאג'י עם נגישות מידית לקו המטרונית שיחבר את דרום חיפה עם נהריה

מתחם בוסתן הגליל, נמצא בצמוד לגן הבהאג'י הממוקם מצפון לעכו, ונמצא בשטח התָּחום בין בוסתן הגליל ממערב, וכביש 4 ממזרח. ייחודה של התכנית שהינה משלבת מלון בן 220 חדרים ברמה תיירותית גבוהה, עם פיתוח שטחי ציבור לטובת מבקריו הרבים של הגן הבהאג'י. המלון יציע מרכז כנסים ואירוח, ויהיה מוקד נוח ליציאת לטיולים באזור כולו.

התכנית מציעה שבילים להולכי רגל ורוכבי אופניים שישתלבו בתכנית "חזית הים" המקודמת לגליל המערבי, כך שאורחי המלון יוכלו ליהנות מהליכה רציפה ממתחם המלון ולאורך החוף. המלון סמוך גם לעכו ותהיה ממנו גישה נוחה לאתרי התיירות והמסעדות שיש לעיר להציע.

התכנית מציעה מבנים לפעילות ספורט, אשר יהיו לרווחת תושבי האזור וישמשו גם את באי מתחם המלונאות. המרכז יכלול בריכות שחיה פתוחות וכן את כל השירותים הנלווים כגון: מלתחות, חדרי חוגים, משרדים, חדרי מכונות, מזנון, מסעדה וחנות לצרכי ספורט ובריאות.

היזמים של תכנית בוסתן הגליל הם אגודה שיתופית בוסתן הגליל, והמועצה האזורית מטה אשר בתמיכת משרד התיירות.

מתכנן: דני רז.

 

בשנת 2018 נכנסו לישראל כ-4.12 מיליון תיירים - עליה של כ-14% ביחס לשנת 2017 וביחס ושל כ-42% ביחס ל-2016. סה"כ ההכנסות מתיירים לשנת 2018 נאמדות בכ-22 מיליארד ש"ח (כ– 5.8 מיליארד $). על מנת לענות על הגידול המשמעותי בביקוש פועל משרד התיירות לעידוד הקמתם של חדרי מלון במגוון יעדים ברחבי ישראל.

 

 

 

עבור לתוכן העמוד