מלון היוקרה The Drisco בערב היסטורי-קולינרי חד פעמי

25/12/2018

 

מלון היוקרה The Drisco  בערב היסטורי-קולינרי חד פעמי:

ארוחה של פעם ב-100 שנה

 

חגיגה היסטורית: משתה חגיגי ומפגש ספרותי עם דורית רביניאן על מסעו של מארק טוויין לארץ ישראל

 

11-12 בדצמבר 2018

 

**לאור הביקוש הרב נפתח תאריך נוסף 25 בדצמבר **

 

The Drisco Tel Aviv, מלון היוקרה הממוקם במושבה האמריקאית-גרמנית, מארח ערב שקורה פעם ב-100 שנה. ערב ספרות וקולינריה חד פעמי - מסע בזמן דרך העבר העשיר של המלון היפואי, שמתחיל בהרצאה מרתקת וממשיך במשתה חגיגי, המשחזר במדויק את הארוחה שהוגשה במלון בדצמבר 1918.

 

רקע:   המלון טומן בחובו סיפור ההיסטורי רב תרבותי, והוא שוכן בשני מבנים היסטוריים – "מלון ירושלים" ו"בית נורטון" שנבנו לפני 150 שנה. מבין גילגולי המלון השונים בולט סיפור אחד שבמרכזו נמצא האייקון הספרותי מארק טוויין, שהפליג במסעה הראשון של אונית פאר מארה"ב למדינות אגן הים התיכון, פגש את אנשי המושבה האמריקאית בנמל יפו והתארח בה. הסופר תאר את המפגש בספרו 'מסע תענוגות לארץ הקודש', שלימים הפך לרב המכר הגדול ביותר של טווין בימי חייו.

 

    

                                                 מארק טווין 1871                         עטיפת ספרו של טווין

    

 

 

הערב יתחיל בהרצאה של הסופרת דורית רביניאן, על ההיסטוריה של השכונה בה שוכן  The Drisco Tel Aviv דרך יצירתו של מארק טווין. רביניאן, שספריה זכו לאורך השנים להצלחה מסחררת, תורגמו לתריסר שפות וזכו בשלל פרסים - תצלול לתוך יצירתו של טווין ותשפוך אור על תיאוריו את מפגשו עם אנשי המושבה האמריקאית-גרמנית.     רביניאן, עם קולה הייחודי, תעיר לחיים את טווין וחבריו, שהגיעו ליפו ביוני 1867 לאחר חציית האטלנטי על גבי הספינה 'קווייקר סיטי'. יפו של המאה ה-19 על כל מאפיינה הייחודיים, צליליה ורחובותיה תעמוד במרכז הניתוח הספרותי.

בחלקו השני של הערב, הקולינריה היא זו שתעמוד במרכז – עם שיחזור ארוחה מיוחדת שנערכה במלון לפני 100 שנה. ארוחה זו נערכה לכבוד הנצחת כיבוש יפו על ידי גנרל אלנבי ושיחרורה של העיר מידי הטורקים ובעלי בריתם הגרמנים. התפריט המקורי נמצא במהלך חקר ההיסטוריה של המלון, והוא שמור בכספת המלון.

 

התפריט שיוגש, בהשראת התפריט המקורי - כולו הוד והדר באווירת 'גטסבי הגדול'. ארוחה איטית, בת 6 מנות, מפות לבנות ואור נרות.

 

 

הרצאה תחל בשעה 19:30

סעודת ה-100 תחל בשעה 20:30

תפריט חגיגי במחיר מיוחד של  380 ₪ לסועד.

 

להזמנת מקום:  03-7410000

bookings@thedrisco.com

 

 

'מסע תענוגות לארץ הקודש', מארק טווין:

"כמעט ושכחתי את אנשי הקולוניה מיפו. ביפו ירדו עמנו באנייה כארבעים מחברי אותה קהילה מהוללה: גברים ונשים: תינוקות, נערים ונערות, כמה זוגות צעירים ואחדים שעברו לא מכבר את אביב ימיהם. כוונתי לקולוניה של אדמס מיפו. חלקם עזבו אותה לפני כן. ביפו השארנו את מר אדמס, אשתו וחמישה עשר בישי מזל שלא רק שהיו חסרי פרוטה, אלא שלא ידעו להיכן לפנות ולאן ללכת. כך נאמר לנו. הארבעים שעמנו, שמלכתחילה היו אומללים, רבצו על הסיפון חולי ים כל הדרך, כאילו לא שלמה מנת סבלם. אולם אחד או שניים מהצעירים נותרו לעמוד על רגליהם, ואנו ירדנו לחייהם כדי להציל מפיהם כמה פרטים. באפס חמדה סיפרו את דבריהם המקוטעים, שכן לאחר שנביאם רימה אותם תרמית מבישה, חשו עצמם מושפלים ואומללים. בנסיבות כאלו אין בני אדם אוהבים לדבר. הקולוניה הייתה כישלון חרוץ. כבר ציינתי שמי שיכולים היו להסתלק, הסתלקו מדי פעם. הנביא אדמס – לשעבר שחקן, אחרי כן כמה דברים אחרים, ואחר כך מורמוני ומיסיונר, ותמיד הרפתקן – נשאר ביפו עם קומץ נאמניו העלובים. הארבעים שבאו עמנו היו ברובם, אם כי לא כולם, מחוסרי כל. הם רצו להגיע למצרים. מה יהא עליהם באלכסנדריה, לא ידעו ומן הסתם לא היה איכפת להם – ובלבד שיוכלו להשתחרר מנביאם ולצאת מיפו השנואה… מי ייתן וימצאו ישועה לנפשם ומרגוע לגופם באמריקה".

 

 

פרטים נוספים אצל יעל עזר  קרבט וייס   yaela@kwcom.co.il   /  052-4078779

 

עבור לתוכן העמוד