היסטוריה ושיפוץ במלון שלוש הקשתות

29/11/2018
היסטוריה ושיפוץ במלון שלוש הקשתות (הגדל)

 

 

היסטוריה ושיפוץ

 

במלון שלוש הקשתות בירושלים

 

 

 

סטודיו ליאור ליבוביץ עושה כעת שיפוץ במלון שלוש הקשתות במרכז ימקא ירושלים. המלון נבנה ב- 1934, והשיפוץ, בהתאם, מתבסס על ערכים היסטוריים מובהקים.

אנחנו מתרגשים לקחת חלק בהיסטוריה של ארגון ימקא ובערכים שהוא מקדם. הנה כמה עובדות על הארגון – המקומי והבי"ל (התמונות של הצלם אורי אקרמן באדיבות המלון):

 

ימקא הבינלאומית ירושלים הינו מרכז תרבות, ספורט וחינוך השוכן במרכז ירושלים ומסונף לארגון ימקא (איגוד הצעירים הנוצרים) העולמי. המרכז פועל מתוך שאיפה לטיפוח אחווה וידידות בין בני כל הדתות, בדגש על היהדות, הנצרות והאסלאם.

לארגון מערכת ערכים המבוססת על שוויון, כבוד האדם, הכרה בחשיבות של רב תרבותיות, והשאיפה לקידום שלום בין הלאומים. במקום מתקיימים אירועי תרבות מגוונים אשר מהווים כר פורה למפגש תרבותי ובין לאומי. במסגרת מחלקת הילדים והנוער פועל הגן הדו-לשוני הראשון בארץ, שבשנת 1933 היה מועמד לפרס נובל לשלום.

 

לארגון ימקא העולמי היסטוריה ארוכה אשר תחילתה בשלהי המהפכה התעשייתית בלונדון של אמצע המאה ה-19, שם הוקם הסניף הראשון על ידי סר ג׳ורג׳ וויליאמס וקבוצת כמרים אוונגליסטים. פעילות הארגון משתנה ממקום למקום על פי צרכי הקהילה המקומית, ובדגש על התחומים הבאים:

 

·         תרבות

·         ספורט

·         חינוך

·         רוחניות

·         השכלה

 

 

 

נמשיך, כמובן, לעדכן ככל שיתקדם השיפוץ.

 

עבור לתוכן העמוד