מלון ענבל מתרחב ומתחדש

21/10/2018
מלון ענבל מתרחב ומתחדש (הגדל)

 

מלון ענבל מתרחב ומתחדש

המלון הירושלמי סיים תהליך חידוש מקיף

  

עם תוספת של 52 חדרי פרמיום וסוויטות, חללים ציבוריים ששופצו מן היסוד בעיצובו של האדריכל מייקל שוורץ והמעצב מיכאל אזולאי, בריכת שחיה מחודשת, ספא ראשון מסוגו בשיתוף פעולה עם המותג "אהבה" ומסעדת בשרים חדשה עליה מופקדת קבוצת "מונא" הירושלמית- "ענבל"- מלון החמישה כוכבים דה לוקס הוותיק והמוערך- מחדש את פניו לאחר תהליך שיפוץ ממושך שארך כשנתיים ובהשקעה של למעלה מ-90 מיליון ₪.

 

מלון ענבל הוא אחד מהמלונות הוותיקים והמוערכים בעיר הבירה. המלון תוכנן בראשיתו לפני 40 שנה על ידי האדריכל וחתן פרס ישראל יעקב רכטר בהשראת האדריכלות הביזנטית המעניקה למבנה צורה של מעין מצודה. עתה זוכה המלון למתיחת פנים מקיפה עליה הופקד מיכאל אזולאי, שביקש בעבודתו לשמור על חזותו הקלאסית של המלון ולהכניס לתוכו את הצבעוניות, טקסטורות וסמלים המאפיינים את נופה של ירושלים באופן מודרני. אלה ניכרים הן ב-52 החדרים שהתווספו ל-283 החדרים הקיימים והן בשטחים הציבוריים.

 

החדרים החדשים מציגים את ההיסטוריה הייחודית של העיר ירושלים ועיצבם מקפל בתוכו את האותנטיות וייחודיותה של העיר לצד הפאר של המלון ומיקומו. אזולאי ניהל "דו שיח" עם העיר, חומריותה והאווירה הייחודית שבה וחיבר אותם לחדרים באמצעות צבעים, טקסטורות וסמלים המשתקפים מבחוץ פנימה אל המלון בצורה מודרנית. משכך, ניתן  לראות בעיצוב המקום שימוש נרחב בחומרים מקוריים ועל זמניים: תקרות מעץ, אבן ירושלמית, משראביות מפליז, שטיחים אותנטיים באריגה מקומית, עבודות אמנות מרקמה אתיופיות המספרות סיפורים תנכיים, ואגרטלים בעבודת יד.  כל אלה מתכתבים לכדי אמירה המשלבת בין ישן וחדש. כל אחד מהחדרים נראה אחר מקודמו, אם בגודלו ואם בעיצובו, אך כולם מדברים באותה השפה ומשדרים יוקרה, קלאסיות ואלגנטיות על זמנית ובכך מעצימים את העיר ומנגישים אותה במעטפת מתוחכמת ומעודנת. לעיר ירושלים ביקש אזולאי לתת משקל עיצובי סגולי, והיא משתקפת אף בעיצוב החללים הציבוריים. כך, בלובי המלון ובמסדרונות ניצבו עבודות של אמן חוטי ברזל שעיצב את קו הרקיע של העיר, ובלובי שולבו בכריות ובטקסטיל אריגים אותנטיים ישנים, המציגים את עברה של העיר.

 

במקביל להתחדשות בחדרים, נרשמת במלון ענבל גם התחדשות קולניארית. החל מחודש נובמבר תופעל במלון מסעדת הבשרים 02- מטבח ירושלמי עדכני השואב את השראתו משווקיה וההיסטוריה הקולינארית של העיר. על בניית התפריט הופקדה קבוצת מונא הירושלמית, בראשותם של מושיקו גמליאלי ואיתמר נבון שהקימו את מסעדות מונא ואנה. ב-02- הממוקמת בחלל נפרד מהמלון- מבקשים ליצור חיבור בין אוכל ירושלמי אמיתי- כזה המייצר נוסטלגיה ואסוציאציות ביתיות ועדתיות- לביצוע והגשה עכשוויים. לפיכך, המסעדה תציע חוויה  שיתופית של שפע ישראלי למרכז שולחן לצד נתחים, שיפודים ומנות בשר אותנטיות להן ניתן מגע עדכני והגשה קלאסית.

 

במלון, ספא יוקרתי אשר חבר למותג הישראלי AHAVA. בספא נעשה שימוש במוצרים העשויים ב-100% חומרי גלם טבעיים, כשהטיפולים השונים מעבירים את האורח חוויה אותנטית של מסע בים המלח באמצעות תפריט טיפולים ייחודי שנבנה עבור המלון ומחבר בין ספא טבעי לספא אורבאני. וכולל תנועות ועיסויים ייחודיים כמו תנועות גלים, ציפה, עץ התמר, ציפורים ועוד. 

 

לדברי רוני טימסיט מנכ"ל המלון: "מלון ענבל" הוא מהמלונות הוותיקים והמוכרים בירושלים, טובל בנופיה המרהיבים של העיר, על חומותיה, כיפותיה ומסגדיה. אנחנו חלק בלתי נפרד מההיסטוריה הירושלמית. במסדרונות וחדרי המלון הסתובבו והתארחו במשך השנים מנהיגים, אנשי רוח, וידוענים מכל העולם ומשובצים בו שלל רגעים בלתי נשכחים. בתהליך חידוש ושיפוץ ממושך ביקשנו להתאים את המלון לעת הנוכחית, תוך הקפדה על אקסקלוסיביות והדר. שלל המהלכים שביצענו- הוספת חדרי יוקרה, עיצוב מחודש של השטחים הציבוריים, פתיחת מסעדה מסקרנת והספא מבקשים להעביר את האורח חוויית מסע ירושלמית מעודכנת, כזו המשלבת בין הקלאסי לעדכני". 

טווחי מחיר לאירוח ללילה- החל מ300$ ועד 2500$

פארק גן הפעמון- רחוב ז'בוטינסקי 3 ירושלים

02-6756666

hotel@inbalhotel.com

 

 

 

עבור לתוכן העמוד