נוף גנוסר – המלון של התיירים מחו"ל

14/10/2018
נוף גנוסר – המלון של התיירים מחו"ל (הגדל)

 

 

נוף גנוסר – המלון של התיירים מחו"ל

 

מגמת עלייה בתיירות הנכנסת לישראל ממשיכה להירשם בשנתיים האחרונות * מלון נוף גנוסר, זכה במוניטין ושם מאז הקמתו כמוקד עלייה לתיירים מחו"ל,  תיירות צליינית לצד תיירות אניות מציבה את המלון בחודשי החורף בתפוסות מרשימות של 80% תיירים לאורך כל ימות השבוע.

מה הוא הסוד של תיירות נוף גנוסר? המלון הקיבוצי הראשון מאז

1964 

 

 מלון נוף גנוסר, המלון הקיבוצי הראשון במדינה, הצליח להצדיק את קיומו לאורך השנים בזכות היותו מוכר ומבוקש בסגמנט התיירות הנכנסת באזור הצפון וסובב כנרת. המלון נהנה מתיירות חו"ל בעיקר צליינית וכן מתיירות אירופית אשר מגיעה בעיקר להכיר וללמוד את החוויה האותנטית והמשונה הזו שנקראת "קיבוץ". בנוסף אורחים בודדים (שלא במסגרת קבוצה) או בשפה המקצועית private car, מטיילים עצמאיים לרוב עם רכב ומדריך מצפינים למלון.

 

מלון נוף גנוסר, ממוקם על ציר תיירותי מרכזי, מחוץ לטבריה מרחק נסיעה קצר, על כביש 90 קרוב לכל אתרי התיירות המרכזיים בדגש על אתרי התיירות הצליינית באזור. בבית יגאל אלון, בצמוד למלון מוצגת הסירה העתיקה מתקופתו של ישו שנמשתה ממי הכנרת והפכה לאתר פופולרי בקרב התיירים הנוצרים, בנוסף במעגן הסירות של קיבוץ גנוסר ממוקמת תחנת שייט וחנייה נרחבת ומוסדרת לאוטובוסים הרבים שמגיעים למקום.

בשנתיים האחרונות חל גידול משמעותי בתיירות הנכנסת לישראל מכמה סיבות, ארבע שנים בהן יחסית שורר שקט ביטחוני במדינת ישראל, וגם אירופה ומדינות נוספות רבות סבלו מטרור בשנים האחרונות דבר שהביא לתודעה ולהבנה שאין מקום בטוח ושאפשר לבקר בישראל, שנחשבת למדינה בטוחה. משרד התיירות, גם לו תרומה ניכרת בצד משמעותי של הגדלת תקציב השיווק של המשרד לשיווק מאסיבי  לתיירות חו"ל באמצעות קמפיינים פרסומיים, לתיירות הצליינית וכן לתיירות עירונית, תל אביב וכו'.

 

תנועת התיירים לגינוסר נחלקת לשתיים, לאירוח במלון מגיעים מרבית האורחים מארה"ב, ולאירוח הכפרי, גנוסר "ווילג'" מגיעים מרבית האורחים מאירופה, בעיקר: גרמנים, הולנדיים וצרפתיים שנמשכים לקיבוץ, למיקומו הנהדר על שפת הכנרת וכמובן כל זה קורה בזכות מוניטין של שנים. "ניתן לצפות כי מרבית מהתנועות חוזרות מעל 20 שנה, דהיינו אורחים חוזרים", ציינה מירב דבוש פרימר מנהלת השיווק של המלון.

חודשי החורף הקרב מנבאים טובות, חודשים נובמבר ופברואר עומדים היום על תפוסה של 80% בממוצע והחודשים דצמבר ינואר עומדים על כ- 60% תפוסה בממוצע. ניתן לראות מגמת עלייה מתמדת במספר התיירים שמגיעים למלון ולישראל בכלל. מרבית האורחים במלון הם בטווח גילאים 30-50 , ישנן גם משפחות עם ילדים וגם מבוגרים.

 

אלמנט נוסף בתיירות חו"ל במלון גנוסר, הוא תיירות האניות, שעוגנות בנמל חיפה למספר שעות וממשיכות ליעד הבא. אוניות רבות בוחרות לקיים את ארוחת הצהריים במסעדת המלון שמסוגלת לארח בעת ובעונה אחת, קבוצות מאוד גדולות של סועדים, בין 200-700 סועדים בו זמנית. התיירים עוצרים במלון נוף גנוסר  להפסקת צהריים ולעיתים גם לסיור בסירה העתיקה וממשיכים ליעד הטיול הבא.

 

רוני מנור מנכ"ל נוף גנוסר מציין, כי העובדה שתיירות חו"ל חזרה לישראל היא בשורה חשובה שלמעשה מחזקת את המלון לכל אורך השנה. דרישות התיירים מחו"ל הן יחסית בסיסיות, העושר שאנו מעניקים להם הוא הרבה ממה שהם רגילים אליו בעולם. עבור מלון נוף גנוסר תיירות חו"ל היא עוגן כלכלי שיש לשמור עליו מכל משמר.

 

להזמנות ופרטים נוספים: 04-6700320 WWW.GINOSAR.CO.IL  

 

 

עבור לתוכן העמוד