ברשות הכינרת ממליצים: מסלול מוצל במקטע עין גב-האון

19/08/2018
ברשות הכינרת ממליצים: מסלול מוצל במקטע עין גב-האון (הגדל)

 

שביל סובב כינרת, אחד מהפרויקטים המרכזיים של איגוד ערים כינרת ורשות הכינרת, במטרה לאפשר מעבר חופשי לחופי הכינרת באמצעות שביל טיילות, נוח ונגיש, המקיף את הכינרת ומציע נופים ופינות חמד נסתרות ולהחזיר את הכינרת לציבור.

 

השביל הוסדר והוכשר לטיולים רגליים בעזרת קבוצות נוער מבתי ספר מכל רחבי הארץ שנרתמו לעשייה, אימצו מקטעים שונים לאורך השביל, פרצו וניקו את התוואי, נטעו עצים, הציבו ספסלים בפינות החמד, התקינו תיבות קינון מסודרות לציפורים ועוד.

 

דניאל וקנין, רכז שביל סובב כינרת ברשות הכינרת מציין, כי אחד המקטעים הפופולאריים בעונה זו של השנה הינו בין עין גב לקיבוץ האון, המשלב בין אווירה פסטוראלית, מבט קסום על האגם הלאומי ומקטעים מוצללים.

 

איך מגיעים: מחנים את רכב האיסוף בתחנת הדלק ליד כפר הנופש של קיבוץ האון ועם הרכב השני מגיעים למפרץ הקטן שבחלק הדרומי של כפר הנופש עין גב.

 

המסלול: שביל סובב כינרת נמצא בסמוך לחניה, בדרך הסלולה בצמוד לכביש, ממערב לכינרת ומזרח לגולן. חולפים על פני מבנה עתיק וחוף שיטים עד חוף רותם שיזף, שם עוברים לצעוד על דרך העפר שמתוחמת בקנה מרשים, לאחר כ- 60 מטרים עולים על דרך סלולה, פונים ימינה ומיד שמאלה שוב לדרך עפר המתרחקת מהכביש. צועדים בשטחי בריכות הדגים ההיסטוריות של קיבוץ האון, השטחים החקלאיים והנוף ייחודי וקסום. בהמשך סימון השביל פונים ימינה ומיד שמאלה ומקיפים משאבה נטושה. מנקודה זו הדרך פסטורלית, בין אקליפטוסים, קנים, סוף, מלוח ועוד מיני צומח רבים. ממשיכים לעבר חורשת אקליפטוס נחמדה ופונים ימינה לתוך קיבוץ האון עד ליציאה מהצד השני של הקיבוץ, לכפר הנופש האון עד לאבני בטון בצורת קונוס המסמלות את סיום המקטע בשביל סובב כינרת. ממשיכים עם הסימון השחור מזרחה לתחנת הדלק.

 

רמת קושי: קלה, מתאים לכל המשפחה.

עבור לתוכן העמוד