לופטהנזה לאילת

18/07/2018
לופטהנזה לאילת (הגדל)

 

חברת התעופה לופטהנזה חוגגת 50 שנות פעילות בישראל

ומשיקה עם משרד התיירות שני קווי טיסה מפרנקפורט וממינכן לאילת (עובדה)

 

שר התיירות יריב לוין: ״פתיחת הקווים של חברת לופטהנזה מגרמניה לאילת היא עליית מדרגה בשיתוף הפעולה של המשרד עם חברות תעופה, כאשר לראשונה חברת תעופה סדירה, מהמובילות בעולם, מקיימת ארבע טיסות שבועיות לאילת. המהפך התיירותי באילת הוא הישג חסר תקדים, כאשר בתוך 3 שנים זינק מספר הטיסות לעיר מ-4 טיסות שבועיות ליותר מ-60 טיסות שבועיות כיום. מספר התיירים המגיעים לאילת עלה מכ-500 בשבוע לכ-10,000 שיגיעו מדי שבוע בחורף הקרוב".

 

חברת התעופה הגרמנית לופטהנזה חוגגת השנה 50 שנות פעילות סדירה בישראל, ומרחיבה את פעילותה ליעד נוסף בישראל – אילת (עובדה). החברה תפעיל 4 טיסות שבועיות לעובדה החל מ-28 באוקטובר 2018,  כאשר שתי טיסות שבועיות יופעלו מפרנקפורט, בימים ראשון ושני, ושתי טיסות שבועיות נוספות יופעלו ממינכן, בימים שלישי ושבת.

פתיחת הקווים החדשים מגרמניה לאילת היא פרי שיתוף פעולה בין משרד התיירות ללופטהנזה, שבמסגרתו ניתן לחברה מענק בסכום של 60 אירו על כל נוסע הנוחת בעיר, כאשר המענק מיועד לשיווק הקווים החדשים. הטיסות החדשות של לופטהנזה יגבירו את מגמת הגידול במספר התיירים מגרמניה: בשנת 2017 חלה עלייה של 33% במספר התיירים מגרמניה לעומת שנת 2016. בשנת 2017 הגיעו לישראל כ-220 אלף תיירים מגרמניה לעומת כ-165 אלף בשנת 2016 וכ-160 אלף בשנת 2015.

40% מהתיירים שביקרו בישראל חוזרים לביקור שני בארץ. כ-85% מהתיירים הגרמנים מגיעים לבקר בישראל במסגרת טיול עצמאי ומשך השהות הממוצע הינו 7 לילות.

הגידול המשמעותי בתנועת התיירות מגרמניה לישראל, שכולל כיום כ-90 טיסות ישירות, הוא תוצאה של שורת פעולות שיווק ופרסום שמשקיע משרד התיירות בארץ מקור זו. ההשקעות כוללות, בין היתר, קידום קמפיין הסיטי-ברייק, מתן מענקים לטיסות ישירות, פעילות אינטיסיבית מול מארגני תיירות גרמנים להגדלת המכירות, וכן פעולות יח"צ רבות. פתיחת הקווים לאילת מעידה על האמון של לופטהנזה, קבוצת התעופה הגדולה באירופה, במוצר התיירות הישראלי ובאילת. פתיחת הקווים קודמה גם ביריד התיירות  ITB שנערך בברלין לפני מספר חודשים - שם נפגשו מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי, ומנהל לשכת התיירות בגרמניה, אורי שרון, עם בכירים בלופטהנזה והציגו בפניהם את הפוטנציאל הכלכלי של פתיחת הקווים לאילת.

 

מנכ"ל קבוצת לופטהנזה בישראל, עופר קיש, מציין כי קבוצת לופטהנזה רואה בשוק הישראלי שוק דינמי וצומח, גם בהיבט של תיירות עסקית וגם בהיבט של תיירות פנאי. "קבוצת התעופה לופטהנזה, המונה בישראל את חברות התעופה לופטהנזה, SWISS, אוסטריאן איירליינס ובריסל איירליינס, הינה קבוצת התעופה הזרה הגדולה ביותר בארץ. השנה אנו חוגגים יובל לפעילות החברה בישראל אשר החלה בנובמבר  1968, וכך ההכרזה על פתיחת יעד חדש לאילת, מהווה סמל להמשך ההשקעה של החברה בשוק הישראלי ובנוסעים הישראלים, וזו גם הזדמנות להודות למשרד התיירות על שתוף הפעולה הפורה. אין לנו ספק כי לצד מיקומה הגיאוגרפי של אילת וסביבותיה, המהווים בסיס תיירותי נפלא ומגוון לחובבי הים, הטבע המדברי והאטרקציות הרבות באזור, הטיסות הסדירות מאירופה יתרמו רבות לתיירות הנכנסת. 

 

יתר על כן, אנו מציעים לתיירים גמישות מירבית מבחינת יעדי הכניסה והיציאה מהארץ, ולמעוניינים ניתן יהיה לשלב הגעה לאילת וחזרה מתל אביב. הטיסות הסדירות גם ינגישו לתושבי אזור הדרום לוח טיסות נוח ותכוף לנמלי הבית של פרנקפורט ולמינכן, כיעד תיירותי וכן כקישור נוח למעל ל-200 יעדים ב-74 מדינות ברחבי העולם".

עופר קיש מוסיף: "טיסות אלה מצטרפות להכרזה מחודש מרץ האחרון, של חברת התעופה אדלוויס, מקבוצת לופטהנזה, בדבר השקת קו סדיר מציריך שבשוויץ לאילת (עובדה), החל מ-28 באוקטובר 2018. כך למעשה הקבוצה תפעיל בעונת החורף הקרובה 5 טיסות שבועיות לאילת. חשוב לציין כי נמלי התעופה של פרנקפורט, מינכן וציריך הם נמלים ראשיים באירופה, והם צפויים להוביל לישראל, תיירים ממדינות נוספות רבות ביבשת".

 

 

עבור לתוכן העמוד