ביקור נסיך מונקו בדן ת"א

12/06/2018

 

ביקור הנסיך אלברט השני ממונקו  יום שלישי 12.6.18

 

הנסיך ממונקו הגיע לפנות בוקר למלון בליווי חברי קבינט של הנסיכות והתקבל ע"י ירון אבידן ס.מנהל אגף חדרים. אלבר השני, בנם של הנסיכה גרייס והנסיך רנייה השלישי, הוכתר לנסיך מונקו באפריל 2005.

הנסיך הודה לצוות המלון על קבלת הפנים החגיגית בשעה 4:00 לפנות בוקר ואף התנצל על השעה הבלתי שיגרתית, לאחר שנחת בבן גוריון בטיסה פרטית. הנסיך שוהה בסוויטה הנשיאותית של המלון לאחר הכנות מדוקדקות של ארבעה חודשי היערכות לבחינת כל פרט של הביקור החשוב.

ב-12.6 יוענק לנסיך ממונקו בטקס חגיגי תואר דוקטור לשם כבוד מטעם אוניברסיטת תל אביב. הנסיך אלבר ישתתף בסדרת אירועים, ואף ייפגש עם בכירים וחוקרים באוניברסיטה וכן עם סטודנטים.

 מנימוקי הוועדה להענקת התואר המכובד צוין כי "התואר מוענק לנסיך כהוקרה על מחויבותו העמוקה לשמור על הסביבה למען דור העתיד, קידום שיתופי פעולה לפתרון בעיות בתחום האקלים, המים והמגוון האקולוגי, קשריו החמים עם הקהילה היהודית במונקו, ועל ידידותו ארוכת השנים עם ישראל והעם היהודי".

 הטקס יתקיים ביום שלישי, 12.6.18, בבניין פורטר ללימודי הסביבה, בשעה 19:00.

אוניברסיטת תל אביב ונסיכות מונקו משתפות פעולה בתחומים שונים. הקרן של הנסיך אלבר ממונקו, הקרויה על שמו, שמה לה למטרה לבסס שיתופי פעולה חוצי גבולות, וליישם פעילויות שונות באזורים בעלי עדיפות עליונה, בהם הקטבים, המדינות המתפתחות ואגן הים התיכון.

בדצמבר האחרון הגיעה למונקו משלחת מאוניברסיטת תל אביב, בראשות הנשיא פרופ' יוסף קלפטר, לאירוע גאלה בנושאי איכות הסביבה, פיתוח ערים חכמות ואקולוגיה, בשיתוף הנסיך אלבר. הנושאים שנדונו בו חשובים ועומדים על סדר היום של שתי המדינות – עצירת

 השפעת שינויי האקלים, שימוש במקורות אנרגיה חלופיים, הגנה על המגוון הביולוגי ועצירת תופעת המידבור המדאיגה, באמצעות ניהול מקורות המים בחכמה.

אלבר השני, בנם של הנסיכה גרייס והנסיך רנייה השלישי, הוכתר לנסיך מונקו באפריל 2005. לאחר שאביו, הנסיך רנייה השלישי, הפשיל שרוולים והבריא את כלכלת הנסיכות, השיק בה חוקה חדשה וביסס את מעמדה – התאפשר לבנו שהוכתר אחריו להקצות זמן ומשאבים לנושאים הקרובים ללבו. עוד משחר נעוריו נמשך לטבע, ובשנת 2006 הספיק להיות שליט המדינה המכהן היחיד שביקר בקוטב הצפוני, ולהקים קרן הפועלת להגנת הסביבה ולהעלאת המודעת לפיתוח קיימות גלובלית. זאת ועוד, הוא מכהן כיועץ לארגון "Orphans International", הפועל לחינוך ילדים יתומים ועזובים.

 

 

 

עבור לתוכן העמוד