הצעת המתווה של יו"ר וועדת הכספים, ח"כ משה גפני, נדחתה ע"י רשות המיסים

23/04/2018

 

 

בדיון ההמשך בנושא גבייה רטרואקטיבית של היטל העבודה למבקשי מקלט בעלי אישור שהייה זמני:

 

הצעת המתווה של יו"ר וועדת הכספים, ח"כ משה גפני, נדחתה ע"י רשות המיסים

 

 

בדיון שהתקיים הבוקר בוועדת הכספים של הכנסת, ח"כ משה גפני, יו"ר וועדה הכספים, הציע כי ימחקו כל חיובי הריבית וההצמדה בגביית ההיטל, יתרת הקרן תשולם במחציתה במזומן ומחציתה בפרישה של 36 תשלומים ללא ריבית והצמדה. לגבי העסקים הקטנים, ביקש מרשות המיסים להגיע לפרישה ארוכה יותר.

לאחר התייעצות, הוחלט ברשות המיסים לדחות את הצעת המתווה של ח"כ גפני.

מירי סביון, המשנה למנהל רשות המיסים: "מעבר למסלול שהצענו בפרישת ל-36 תשלומים ומי שייכנס אליו יקבל את ההקלות. נבחן עוד אפשרות לתת הקלות נוספות בריבית. חשוב לציין שמי שנכנס למסלול ההקלות, יצטרך לשלם את הפרשי המס (הקרן וההצמדה) רטרואקטיבית והלאה."

 

ח"כ משה גפני, יו"ר וועדת המיסים: "צר לי שתשובת רשות המיסים היא שלילית. מאחר ולא מוותרים ולא מקבלים את המתווה, גורמים נזק בל יתואר לעסקים שיתמוטטו. אני הולך לדבר עם שר האוצר, אם הייתי יודע שהתשובה תהיה שלילית לא הייתי מעלה את ההצעה הזאת. הצעתי הצעה לא פשוטה, אבל גם היא נתקלה בביקורת. מבקש מהיועצת המשפטית של הוועדה להכין הצעת חוק שתפתור בכלל את ההיטל, כנראה שאי אפשר ללכת להידברות עם רשות המיסים. נלך למאבק על חוק, נוכל לעמוד מול בעלי העסקים ונילחם בכל הכוח, ננסה לעשות זאת רטרואקטיבית. ניסינו ללכת על מתווה, אבל רשות המיסים לא מאפשרת זאת. נניח את הצעת החוק על שולחן הכנסת שחוזרת לעבוד כבר בשבוע הבא. עוד הוסיף גפני: "בפעם הבאה כשתסכמו עימי משהו ותגיעו אל הועדה, גם אני אומר שלא הבנתי ואפר את הסיכום"

 

 

 

  bagaz
  broucure
  hidush
  avtacha
  iruch
  matazim
  mechraz
  zav
  regulzia
  student
עבור לתוכן העמוד