באך עולה לי-ם: פסטיבל בינ"ל ראשון ייערך בבירה

6/03/2016

 

הפסטיבל הבינלאומי הראשון באך בירושלים יתקיים מ - 17 ועד 21 במארס, סביב יום הולדתו של בכיר משפחת באך – יוהן סבסטיאן וסביב יומו הראשון של האביב. הפסטיבל מתקיים בסימן השפעתו של י.ס. באך (1685 - 1750) על מלחינים שחיו בימיו ועד למלחינים בני זמננו.

 

בתוכנית הפסטיבל שלל אירועים: קונצרטים תזמורתיים וקאמריים, אירועי חוצות ללא תשלום, תערוכה, הרצאות, סימפוזיון ומבחר סיורים תחת הכותרת "להתאהב באך מחדש, ירושלים", שיגלו, לצד המוסיקה הנהדרת, את פניה המגוונות של העיר המרתקת בעולם.

 

הפסטיבל ביוזמת תזמורת הבארוק ירושלים מתקיים תוך שתוף פעולה עם אגודת באך בלייפציג, גרמניה, קול המוסיקה, מרכז למוסיקה ירושלים, מרכז למוסיקה עדן תמיר, עין כרם, בית אות המוצר הירושלמי ובתמיכת הרשות לפיתוח ירושלים ועיריית ירושלים. יהיה ניתן לרכוש חבילות מיוחדות הכוללות לילות במגוון מלונות ירושלים.

 

במהלך ימי הפסטיבל תוצג התערוכה "גלגולם של הפסיונים" באכסדרת אולם הנרי קראון, תיאטרון ירושלים - תצוגה אינטראקטיבית שעוצבה על ידי "בית באך", המוזיאון בעיר הולדתו של המלחין באייזנבאך, גרמניה שתציג, לראשונה בישראל, חומרים על גילויה מחדש של היצירה "מתיאוס פסיון" על ידי פליקס מנדלסון וביצועה על ידו בשנת 1829 בברלין. אוצר התצוגה: ד"ר יורג הנסן.

 

בתמונה: תזמורת הבארוק ירושלים. צילום: יוסי צבקר

 

עבור לתוכן העמוד