פרוייקט תיירות גרמני-ישראלי משותף

16/12/2015

שר התיירות יריב לוין: "אני מברך על שיתוף פעולה חשוב זה בין גרמניה ובין ישראל ומשוכנע כי הפרויקט ימשוך הן לגרמניה והן לישראל תיירות דתית וצליינים רבים. האתרים הקדושים לנצרות מהווים מוקד משיכה חשוב לתיירים, ופרויקט התיירות המשותף 'בעקבותיהם של ישו ולותר' מציע הזדמנות יוצאת דופן לחוות את שורשי האמונה הנוצרית".

איריס גליקה, הממונה על התיירות מטעם הממשלה הגרמנית ומנהלת כללית פרלמנטרית של משרד הכלכלה והאנרגיה: "יחסי ישראל-גרמניה יהיו תמיד מיוחדים לאור האחריות ההיסטורית של גרמניה לשואה.  השנה מציינים 50 שנים לכינון היחסים הדיפלומטיים בין ישראל ובין גרמניה. כיום המדינות שלנו קשורות אחת בשנייה באופן הדוק בנושאים פוליטיים, תרבותיים וכלכליים. אני שמחה על כך שגם כעת, באמצעות פרויקט התיירות המשותף "בעקבות ישו ולותר" - שיתוף הפעולה מתחזק גם בתחום התיירות.

בבסיס היוזמה עומד פיתוח מוצר תיירות משותף: "בעקבותיהם של ישו ולותר". מסלול הביקור בארץ הקודש, יארך 5 ימים, ויעקוב אחר מסלול חייו של ישו מהגליל ועד ירושלים. כחלק מהאטרקציות התיירותיות ניתן למצוא אתרים כגון: נצרת, כפר כנא - שם חולל ישו את נס היין - ואתרים היסטוריים סביב הכנרת ובירושלים. מסלול הרפורמציה ברחבי גרמניה, אשר יארך אף הוא 5 ימים, ייצא מעיר הבירה ברלין אל אתרי חייו ופועלו של מרטין לותר בוויטנברג, אייסלבן, ארפורט, אייזנאך ועד פרנקפורט.

במרכז עבודת השיווק והיח"צ המשותפת יעמוד סיקור תקשורתי, חשיפה למקבלי החלטות בסקטור הפרטי בתעשיית התיירות, ראשי קבוצות, כמו גם כמרים ומנהיגי קבוצות דתיות נוצריות אחרים.

תכנית העבודה ל-2016 כוללת, בין השאר, הצגה של מוצר התיירות הזה ב-Road Shows בארה"ב, אירועי יח"צ משותפים, פרסומים משותפים בעיתונים ובמגזינים, השתתפות מתואמת בקונגרס העיתונות האוונגליסטית וסיור עיתונאים משותף.

פטרה הדורפר, יו"ר חבר המנהלים של ה- DZT, התייחסה לעיקרי שיתוף הפעולה: "עם כ-156 מיליון  פרוטסטנטים, ארה"ב היא פלח שוק מרכזי אליו אנו מכוונים את פעילותינו ובעיקר את קמפיין הנושא של 2017 'מרטין לותר – 500 שנות רפורמציה בגרמניה'. שיתוף הפעולה עם משרד התיירות הישראלי מהווה תוספת לתכנית השיווק ארוכת הטווח של עשור לותרני, ומציע פלטפורמה יוצאת דופן להסכם הבינלאומי".

אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות הישראלי, מוסיף: "האתרים הקדושים לנצרות מהווים מוקד משיכה חשוב לצליינים ולתיירות דתית. נוצרים רבים מגיעים מכל העולם לישראל במטרה להכיר את האתרים הקדושים ולמצוא את שורשי האמונה הנוצרית. למרטין לותר ולתנועת הרפורמציה הגרמנית הייתה השפעה מכרעת לא רק על הכנסייה הנוצרית אלא גם על התפתחות אירופה בכלל ועל המעבר אל העת החדשה. הפרויקט המשותף 'בעקבות ישו ולותר', מהווה הזדמנות ייחודית לחוות את המורכבות התרבותית הזו".

עבור לתוכן העמוד