הצייר הבינלאומי זאב קון חוזר בתערוכה חדשה: "עולם חדש ומופלא"

התערוכה תעלה בגלריה "פרימה" ביום חמישי, ה- 16 בינואר ותהיה פתוחה למבקרים ללא תשלום
התערוכה מבטאת את האופטימיות והתקווה לעולם חדש של קון, ניצול שואה, ששרד את המלחמה בזכות כישרון הציור הרב בו ניחן
קון הציג למעלה מ-30 תערוכות ברחבי העולם, ביניהן בניו יורק, לוס אנג'לס ופריז
10/01/2014

לאחר מספר שנים של הפסקה, הצייר הוותיק ניצול השואה זאב קון חוזר להציג את יצירותיו בתערוכת יחיד חדשה. התערוכה תוצג בגלריית פרימה, במלון פרימה תל אביב ביום חמישי ה-16 בינואר. התערוכה "עולם חדש ומופלא" היא אוסף ציוריו המובחרים של קון, המביאים לידי ביטוי את שני העולמות בהן חי הצייר: עולמו הגלוי עם השראות מנופי ארץ ישראל ומההווי שלה, והעולם הסמוי הטמון במטען רגשי מעברו.

 

קון (84) הוא אומן בעל סגנון ריאליסטי פנטסטי, שסגנונות הריאליזם והסוריאליזם משולבים בו בערבוביה על רקע  נופים ארץ ישראלים חולמניים. המיזוג בין שני סגנונות אלה הוא ביטוי של ערבוב עולם האתמול עם עולם ההווה והמחר של קון, ורגשות הייאוש והתקווה.

 

קון נולד בהונגריה שבאירופה. ילדותו עברה עליו בבודפשט. עוד בהיותו ילד נשאב בעוצמה לעולם היצירה והצבע. אביו היה תכשיטן ואמו מנהלת חנות צבעים. תחילה נמשך למלאכת היד ורק לאחר מכן החל לצייר דיוקנאות. כך המשיך גם כאשר נלקח כנער למחנה הריכוז באושוויץ, וניצל בזכות כישרונו הרב. תמורת דיוקניו זכה לעוד פרוסת לחם או כף מרק שהיו כמתנת חיים לנער הצנום שהיה.

 

קון עודנו נלחם על כן הציור, למרות שהמלחמה נגמרה כבר לפני למעלה משישה עשורים. השברים העולים מיצירותיו הם בבואת השבר שפקד את עמנו. יש בהם זעקה לזכור ולא לשכוח, ובו בזמן תחושה של תקווה לעולם חדש שיקום מבין ההריסות והינו מלבב ופורח, חדש ומופלא.

 

עד היום הציג קון בשורה של גלריות נחשבות בארץ בניהן גלריות "כץ", "גלריה 220", "בית ציוני אמריקה", גלריה "רוזנפלד", וכן בתערוכות נחשבות בעולם. קון אף קיבל את פרס נורדאו ב- 1973.

 

התערוכה החדשה תוצג בגלריית "פרימה תל אביב" הממוקמת במלון פרימה בעיר. הגלריה, אשר מעוצבת בסגנון "העיר הלבנה" מארחת באופן קבוע תערוכות מתחלפות של אמנים ישראלים בני זמננו ולמבקרים בה מוצעים חומרי עיון ותצלומים על העיר תל אביב. הגלריה אירחה בעבר תערוכות של אמנים כגון אתי לב, מירב גרינברג, מאירה תדמור, מיכאל שגיא, רחל אלקלעי, אורית גפני, יוסי כהן ורנקין ועוד.

את הגלריה אוצרת ומנהלת מרים דוד – מגלריה דוד בחיפה.

 

"עולם חדש ומופלא", תערוכת יחיד של זאב קון, גלריית "פרימה", מלון פרימה תל אביב, רחוב הירקון 105 תל אביב. התערוכה פתוחה למבקרים ללא תשלום בתאריך ה- 16 לינואר, בשעה 19:30.  

aharonb@ch2tv

לפרטים נוספים:

עדי אדמית, 052-5802910

מרים דוד, אוצרת הגלריה 052-8066639

 

על פרימה תל אביב:

פרימה תל אביב הינו מלון ברוח "העיר הלבנה" המבטא את אופייה הייחודי של העיר תל אביב. אורחי המלון נהנים מאווירה אינטימית המוקדשת ליוצרים המפורסמים של תל המוקדשת ליוצרים המפורסמים של תל אביב, ובהם חנא רובינא, שושנה דמארי ועוד. גרמי המדרגות במלון מעוטרים בתמונות של רחובות ושדרות העיר. בקומת הכניסה ממוקמת "גלריה פרימה", המציגה תערוכות מתחלפות של אמנים ישראליים עכשוויים.

עבור לתוכן העמוד