הממשלה אישרה חתימה על הסכם שמיים פתוחים‎

הממשלה אישרה בישיבתה היום 21.4.2013 את הסכם התעופה עם האיחוד האירופאי המוכר בכינוי הסכם "שמיים פתוחים", שנחתם בראשי תיבות ביולי 2012
21/04/2013

 

מנכ"ל המשרד נועז בר ניר, ראש מנהל השיווק אורן דרורי וסגנו פיני שני, שליוו את המהלך בשנים האחרונות, מאמינים כי אישור ההסכם נוטע אופטימיות בתעשיית התיירות ושולח איתותים חיוביים למשקיעים, המצפים להוזלת מחירי הנופש בישראל ולהגברת תנועת התיירות לישראל במאות אלפי תיירים חדשים.

 

על פי נתוני לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, כבר בשנה הראשונה להפעלתו של ההסכם, הוא יתרום לגידול של 250 אלף תיירים מאירופה. המשמעות היא יצירת קרוב ל-10,000 משרות חדשות, חלק ניכר מהן באזורי פריפריה, המשוועים למקומות תעסוקה נוספים.

 

החלטה זו, שיוזמתה החלה בתקופת כהונתו של מנכ"ל משרד התיירות לשעבר אלי כהן ב-2006, יוצאת כיום לדרך על רקע תקופה לא קלה לתעשיית התיירות, בה היא בה חווה ירידה במספר התיירים בהשוואה לשנים האחרונות. זאת, בעיקר בעקבות השפעות מבצע "עמוד ענן" ועקב העדר תקציב מדינה שגורם לצמצום בהשקעה בשיווק ישראל בחו"ל.

 

יודגש, כי לצד הגברת התחרות, עמדת המשרד היא שעל המדינה למצוא דרך להבטיח את איתנותן של חברות התעופה הישראליות במסגרת ההסכם החדש.

 

שר התיירות ד"ר עוזי לנדאו: "ממשלת ישראל קיבלה החלטה נכונה עבור אזרחי ישראל, עבור כלכלת ישראל ועבור תעשיית התיירות בארץ. אני רוצה לברך ולחזק את אנשי משרד התיירות, ובראשם המנכ"ל, נועז בר ניר, על הובלה אמיצה של המהלך. בתוך זמן קצר נזכה לראות תנועת תיירים ערה לארץ, הגדלת ההכנסות לקופת המדינה ותעשיית תיירות המייצרת מקומות עבודה רבים בערים ובפריפריה".

 

עבור לתוכן העמוד