נזקי עישון בבתי מלון

28/03/2013
נזקי עישון בבתי מלון (הגדל)

 

מחקרים מראים כי  שהייה בחדר או במקום בו עשנו בעבר הופך לעישון עקיף (עישון מ-"יד שלישית"), מכיוון שהעשן ושאריות הניקוטין נדבקים לשטיחים, וילונות, מצעים, ריהוט  וכו'.  גם לחשיפה לעישון זה יש נזקים בריאותיים ויותר ויותר אנשים מעדיפים לשהות בחדר בו לא עישנו בעבר.

 

אם המגמה בעבר הייתה להקצות מספר חדרים במלונות " ללא עישון" , הרי שבשנים האחרונות הולכת וגוברת בעולם המגמה להפוך את כל המלון או את רובו למלון ללא עישון לחלוטין ורשתות גדולות כגון: רשת מריוט, ווסטין והאייט בארה"ב הולכות כבר בדרך זו. במדינות מסוימות בארה"ב יש כבר חקיקה בנושא האוסרת לחלוטין על עישון.

 

להזכירכם – החוק היום בישראל אוסר על עישון בכל שטחי הציבור כולל אכסדראות (למעט חדר מיוחד עם אמצעי אוורור שמוקצה לכך) אך אין איסור על עישון בחדרי המלון או חובה חוקית להקצות חדרים ללא עישון.

 

אם המלון מחליט להקצות וולונטרית חדרים ללא עישון, יש לסמנם באופן ברור ומומלץ לוודא כי אורחים אינם מעשנים בהם. (יש מלונות/רשתות בעולם בהן הוגדר "קנס " כספי לאורח שעישן בחדר ללא עישון עבור הוצאות ניקוי מיוחדות, של 50 עד 100$). כמו כן, חדר למעשנים הצמוד לחדר ללא עישון עלול להוות בעיה לאנשים שאינם מעשנים .

 

חשוב לזכור כי לאורח שהזמין חדר ללא עישון - הקצאת חדר בו כן עישנו בעבר, מהווה חריגה ממה שהובטח ובעייתית עפ"י חוק ותקנות הגנת הצרכן.


מידע זה מועבר לעיונכם ,תשומת לבכם ,ולשיקולכם ביחס לפעולות אפשריות במידה ותשקלו לנקוט בצעדים ביחס לנאמר.

לפניכם מספר מחקרים ומאמרים על סכנות העישון בבתי המלון - מסכנות העישון הפאסיבי לאורחים ולעובדים ועד הנזקים הפיסיים שעלולים להיגרם למלון

 

  מחקרים ומאמרים על נזקי העישון בבתי המלון
עבור לתוכן העמוד