"זיכרונות מן העבר" - תערוכה חדשה בגלריה פרימה ת"א

התערוכה של האמן יוסי כהן זרנקין היא מסע ריאליסטי של האמן אל תוככי נפשו. התערוכה פתוחה למבקרים ללא תשלום עד ה-20.04.13 במהלך כל השבוע, בין השעות 09:30-23:30
7/03/2013
"זיכרונות מן העבר" - תערוכה חדשה בגלריה פרימה ת"א (הגדל)

 

תערוכת יחיד חדשה של יוסי כהן זרנקין, "זיכרונות מן העבר" תיפתח השבוע בגלריה "פרימה" במלון פרימה תל אביב. התערוכה היא מסע ריאליסטי של האמן אל תוככי נפשו. את תסכולו מבטא האומן בציורי המזוודות החוזרות כמוטיב קבוע. המזוודות בציוריו של זרנקין סגורות כולן ומסתירות את רגשותיו של האומן: רגשות, חלומות, תקוות, תסכולים ואהבות. זו תערוכת היחיד החמישית של זרנקין. התערוכה תהיה פתוחה ללא תשלום עד סוף פברואר. אוצרת התערוכה היא מריים דוד.

 

בתערוכה יוצגו כ-20  ציורי שמן, שרובם צוירו לאחר נסיעתו של האמן לברלין שם נחשף לעומק לציוריו של האמן היהודי לסר אורי. בברלין שוטט האמן בשווקי הפשפשים של העיר וראה מראות אשר החזירו אותו לתקופת ילדותו מבית סבתא. עם שובו של זרנקין ארצה, שוטט בשווקי הפשפשים של חיפה ויפו ורכש מזוודות ישנות, מנורות עתיקות וחפצים נוספים אשר שימשו לו כאובייקטים לציוריו הריאליסטיים.

 

 

זרנקין (55) הוא אמן המשלב רגשות עם דיוק קפדני בתיאור נושאי ציוריו. זרנקין נחשב לאמן לא שגרתי הפועל בשני עולמות נפרדים. מחד אמן כשרוני ופואטי, צייר ומשורר, ומאידך, מנהל וכלכלן. בקורות חייו ניתן למצוא ניהול הסניף הראשי של בנק הפועלים בחיפה וניהולה של חברת הבנייה הציבורית "צמנטכל". זרנקין גדל בחיפה, אליה עברה משפחתו כבר בשנות ה- 20 של המאה הקודמת. באמצע שנות ה- 80 עבר להתגורר במעלות שם הושפע רבות מן הצייר דוד נבות. מאוחר יותר פגש את הצייר מנשה קדישמן אשר השתתף באיור ספר שיריו השלישי של כהן, "באופן אישי". כיום מצייר זרנקין בעיקר באקריליק ובשמן וציורו מאופיין בסגנון ריאליסטי. ציוריו נראים כאילו נלקחו מאלבום צילומים ומייצגים נאמנה את עולמו וסגנונו. 

  

התערוכה החדשה תוצג בגלריית "פרימה תל אביב" הממוקמת במלון פרימה בעיר. הגלריה, אשר מעוצבת בסגנון "העיר הלבנה"  מארחת באופן קבוע תערוכות מתחלפות של אמנים ישראלים בני זמננו ולמבקרים בה מוצעים חומרי עיון ותצלומים על העיר תל אביב. הגלריה אירחה בעבר תערוכות של אמנים כגון אתי לב, מירב גרינברג, מאירה תדמור, מיכאל שגיא, רחל אלקלעי, אורית גפני ועוד. את הגלריה אוצרת ומנהלת מרים דוד, מגלריה דוד בחיפה.

 

 

"זיכרונות מן העבר, תערוכת יחיד של יוסי כהן זרנקין, גלריית "פרימה", מלון פרימה תל אביב, רחוב הירקון 105 תל אביב. התערוכה פתוחה למבקרים ללא תשלום עד ה-20 באפריל 2013, במהלך כל השבוע, בין השעות 09:30-23:30.

 

 

 

עבור לתוכן העמוד