מלון אורחים

 

 

הם שם עוד מימי התנ"ך. מוזכרים פעם כך ופעם אחרת. לא היה בהם ג'קוזי מפואר, לא סוויטות מהודרות ואפילו לא לובי רחב ידיים. אבל הם היו מלונות, לכל דבר ועניין. הגיעו אליהם אורחים מכל הסוגים: צליינים, עוברי אורח, שועי ולם וגם אנשים מהשורה, שחיפשו לברוח קצת מהבית. והם סיפקו את הסחורה, עוד משחר ההיסטוריה.

 

'מלון אורחים', חושף לראשונה את ההיסטוריה של המלונאות בארץ ישראל, ובדרך מספק אנקדוטות משעשעות, סיפורים מרתקים ותמונות מההיסטוריה של הח'אנים, בתי ההבראה והמלונות, שהיו מפוזרים בארץ ישראל עוד אלפי שנים לפני קום המדינה, ואפילו לפני שהכותל היה חלק מבית המקדש.

 

הספר עושה כבוד ליזמים הראשוניפ, שחלמו ועשו. אלה, שהקימו מלונות מתוך כוונות טהורות וללא מטרות רווח, רק כדי לאפשר לעולים לרגל להניח את ראשם כאן לרגע, וגם לאלה שידעו לעשות עסקים והתפרנסו מהמקצוע.

 

 הספר מוקדש ליזמים ולחולמים, למשקיעים ולמתכננים, וגם למנהלים, לעובדים, לחדרניות, לעובדי הניקיון, לטבחים, למלצרים, לבל בויז ולנערים בחופשות, שהופכים את השהות במלונות לחוויה ולמקום מפלט משגרת היום יום המתישה - שגרה שהעיקה, כך מתברר, גם על אבות אבותינו.

 

בסופו של דבר, אם לשפוט על פי הספר, בסך הכל באמת היה כאן שמח לפני שנולדנו. אבל היום, אין ספק, שמח לא פחות. את עור העששיות והנרות החליפו נברשות מפוארות וגופי תאורה מתוחכמים, במקום אח או קמין ושמיכה מצמר עבה אפשר להדליק את המזגן; ואפילו אפשר לשמור על קשר עם העולם תוך כדי שכשוך רגליים בבריכה.

 

כל פרק ייקח אתכם לתקופה אחרת בהיסטוריה, ולמלונות, שעיטרו את הארץ באותה תקופה, מראשית ההיסטוריה כאן ועד לימינו אנו, כשבכל עיר ובכל פינה אפשר למצוא בתי מלון, בתי הארחה, אכסניות, צימרים ועוד שלל אטרקציות - רק הכניסו את המפתחות, וצאו לדרך.

  

עבור לתוכן העמוד